Народные новости

15.11.2012
Імені Миколи Трублаїні

У цьому році гімназія імені М. Трублаїні відзначила ювілей. Мені хотілося би нагадати деякі сторінки її історії, а саме – розповісти про те, яка велика робота була виконана для того, щоб школі присвоїли ім’я письменника.
На початку вересня 1964 р. в міськком партії прийшов лист від дружини Миколи Трублаїні з проханням знайти могилу її чоловіка, який загинув у роки війни і похований у Ровеньках. Цього листа передали у сш №4, колектив якої тоді очолював Микола Іванович Лакомов. Він вручив його учням 5-А класу, у якому я була класним керівником.
Ми відразу почали збір матеріалів про Трублаїні: писали у спілку письменників України, у військовий архів м. Києва. З архіву прийшла відповідь, що М. Трублаєвський (це було справжнє прізвище письменника) похований у братській могилі недалеко від станції Ровеньки.
Потім ми звернулися до Ради міністрів УРСР із проханням присвоїти нашій школі ім’я видатного дитячого письменника, і 18 березня 1965 р. Рада міністрів прийняла таку постанову.
Далі виникла ідея встановити біля школи бюст письменника. Учні школи виступили із ініціативою про збір коштів, велику роботу з організації збору провів вчитель історії К. Забранюк. Нас підтримали колективи підприємств міста, було зібрано три тисячі карбованців. А 27 червня 1969 р. відбулося урочисте відкриття бюсту, який і зараз стоїть біля школи. Його автор – луганський скульптор І. Овчаренко. Про цю подію був знятий матеріал, який транслювало Луганське телебачення.
На свято приїхали мати і донька письменника. Його дружина, на жаль, у той час була хвора. Мати Миколи Петровича була тодi вже старенькою, вона дуже мало говорила. Коли перший секретар міськкому партії В. Мішин перерізав стрічку, з бюста зняли біле покривало, і відкрилось кам’яне обличчя її сина, вона гірко заплакала. Поряд із жінкою стояла її внучка Наташа, яка обережно тримала її під руку.
Хвилину мовчання не оголошували, але вона настала. Все завмерло. Здавалось, завмер навіть увесь Грімучий ліс, прислухаючись до того, що діється.
Наталія Миколаївна, донька Миколи Петровича, була дуже схожа на батька. У своєму виступі вона щиро подякувала учням і педагогам школи, усьому місту за вшанування пам’яті батька.
Дружина письменника Ніна Володимирівна Трублаєвська приїхала у Ровеньки через рік. Уся школа ретельно готувалася до цієї події. Моїм першим помічником була шкільний бібліотекар Ю. Данілова, яка, до речі, пропрацювала у цій школі 50 років. На жаль, на ювілейних урочистостях про неї не згадали, і хочу висловити подяку Юлії Михайлівні за її працю тут, на газетній сторінці.
Вона також допомагала готувати зустріч із учнями сш №56 м. Харкова, де мешкала родина письменника. Ця школа теж носить ім’я Миколи Трублаїні.
20 лютого 1986 р. ми відкрили куточок, присвячений М. Трублаїні, у шкільному музеї, який створив вчитель історії В. Зінов’єв. Там були зібрані спогади про зустрічі з рідними  письменника, лист від Ніни Володимирівни, листи із села Вільшанці, де народився Микола Петрович, фотографії, вірші учнів та вчителів школи, йому присвячені. У школі діяв гурток «Флотилія Миколи Трублаїні», який відвідували 52 учня. Вони листувалися із річним пароходством Києва, куди був приписаний теплохід «Микола Трублаїні», а також із письменниками – лауреатами премії імені М. Трублаїні. На жаль, майже нічого із цих експонатів до цього часу не збереглось.
Я бажаю школі, в якiй пропрацювала 22 роки,  подальшого процвітання та відкриття нових сторінок про письменника-воїна, ім’я якого вона носить.
Алла Лисенко, вчитель.


На правах рекламы
Сервис "Экогрупп» разработан для тех, кто любит комфорт. Если вы еще не решили вопрос с вывозом ЖБО, то Подробнеетут узнаете как больше не беспокоиться и не планировать график уборки. Мастер примет всю работу на себя.
Просмотрело: 2572, оставили отзывы: 0
Мы вынуждены закрыть возможность посетителям сайта комментировать размещаемую на ресурсе информацию.


Отзывы посетителей:
comments powered by HyperComments

Главная / Читать другие новости...

©2010-2019/ Сетевое издание «Ровеньки-Медиа» Св-во о гос. регистрации средства массовой информации выданное Министерством связи и массовых коммуникаций Луганской Народной Республики № ЭЛ 000001 от 24.07.2015. Все права защищены. Полное либо частичное использование материалов запрещено. Перепечатка статей, других текстовых материалов, фотографий и иллюстраций - только с письменного согласия правообладателя. Нарушение исключительных прав cетевого издания «Ровеньки-Медиа» преследуется по закону.

Адрес: 94700, г. Ровеньки, ул К. Маркса, 103.
E-Mail:pressrtv@mail.ru

Сетевое издание «Ровеньки-Медиа»

Редакция газеты «Ровеньковские вести»: (06433) 50-010